Postele pre seniorov: TOP vylepšenia

Vo veku, kedy je už našou hlavnou úlohou odpočívať a užívať si konečne voľný čas na dôchodku, je spánok rovnako dôležitý, ako počas mladosti. Čo všetko by mala obsahovať posteľ pre seniorov, aby bola mimoriadne komfortná a aby na nej každý dokázal načerpať počas noci dostatok energie na všetky obľúbené činnosti v záhrade, s vnúčatami, ale aj na výlety a ďalšie aktivity?

postele_seniori

Postele pre seniorov

Posteľ pre seniorov musí mať výšku, ktorá dovoľuje spiacemu pohodlné „nastupovanie aj vystupovanie“. Starší človek môže mať problém pri sadaní na a vstávaní z veľmi nízkej postele. Rovnako príliš vysoká posteľ, ktorá vyžaduje doslova vyskakovanie a zoskakovanie, nie je pre seinora vhodná. Odporúčame, aby si senior, pre ktorého je nová posteľ určená, vyskúšal doma na stoličkách s rôznou výškou, na ktorú si dokáže komfortne sadnúť. Takú výšku by následne mala mať aj posteľ. Na posteli by nemal chýbať ani nastaviteľný rošt a pohodlný, v ideálnom prípade ortopedický matrac.

Potrebuje senior sklopnú posteľ so žeriavom?

Ak nie je senior imobilný, nepotrebuje špeciálnu posteľ s elektronicky polohovateľným matracom, ani žeriav, ktorý by mu pomáhal pri vstávaní. Odporúčame však pouvažovať aspoň o posteli, ktorá umožňuje mechanické - manuálne sklápanie vrchnej tretiny. Ide o komfortný prvok, ktorý premení posteľ na veľmi pohodlné kreslo či gauč a umožní tak seniorovi pohodlne pozerať obľúbený program či začítať sa do knihy priamo v posteli.

Madlo nad posteľ

Klasické nerezové madlo, aké poznáte z kúpeľní a WC upravených pre seniorov, by rozhodne nemalo chýbať ani vedľa postele. Takéto madlo nezaberie veľa miesta, nenaruší dizajn spálne, zvládne ho namontovať naozaj každý a v prípade ťažkostí so vstávaním dokonale nahradí spomínaný žeriav.

Hrazda alebo zábrana pod matrac

Madlo nad posteľ respektíve žeriav sa dá nahradiť ešte tretím doplnkom, ktorý je pravdepodobne najlacnejší, najuniverzálnejší a dá sa z postele demontovať a naspäť namontovať behom jedinej sekundy. Poznajú ho aj mamičky malých detí. Je to akási zábrana či hrazda s veľkou platformou, ktorá sa zasunie pod matrac. Konštrukcia tejto hrazdy zostane vedľa matraca, vďaka čomu sa jej môže senior pevne držať pri vstávaní z postele a v noci môže poslúžiť aj ako spomínaná zábrana.

Doplnky na posteľ pre seniorov

Nesmieme zabudnúť aj na ďalšie doplnky, ktoré by rozhodne nemali chýbať v posteli pre seniorov. Jedným z nich môže byť aj nepremokavá posteľná plachta, ktorá môže ochrániť matrac pred prípadnou nehodou pri inkontinencii. Mimoriadne obľúbené sú aj chrániče matracov, ktoré ochránia váš obľúbený matrac a predĺžia tak jeho životnosť, počas ktorej sa vám na ňom bude spať ako v perinke.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie