Vysoké postele premenia každú izbu na rozprávkový hrad

Deti, ale aj dospelí naozaj milujú vysoké postele. Dôvod je jednoduchý. Rovnako, ako keď je svet najkrajší z konského sedla, aj z vyššej postele sa na izbu či spálňu pozeráme inak. Cítime sa bezpečnejšie a útulnejšie, čo je spôsobené aj tým, že sme ďalej od dverí a bližšie k stropu. Je to jednoduchá psychológia. Aké možnosti máte pri výbere vysokej postele pre vaše deti?

vysoke poschodove postele

Vysoké postele

Deti milujú postele, z ktorých si naozaj môžu vytvoriť rozprávkový príbeh vo svojej vlastnej izbe – napríklad si na vrchnej posteli poschodovej postele spraviť bunker z vankúšov a matracov. Vysoké postele sa nám spájajú aj so svetom manželských postelí, ktoré sú často aj dvoj- či trojnásobne vyššie, než býva štandardná výška bežnej postele. Takéto postele nájdeme najčastejšie v zámkoch a kaštieľoch z minulosti, no svoje miesto majú aj v modernej spálni. 

Postele s baldachýnom

V tomto prípade samotné lôžko nie je vyššie než pri bežných posteliach, no celá posteľ pôsobí dojmom, že je väčšia. Spomínaný baldachýn vytvára nad posteľou takzvané nebesá, ktoré opäť dávajú priestor a voľný priechod detskej fantázií. Každé dieťa by si malo vyskúšať spánok v takejto posteli.

Postele v tvare domčeka

Detské postele sa vyrábajú v rôznych tvaroch od výmyslu sveta. Medzi autíčkami a posteľami s ohrádkou dominujú svojou veľkosťou a výškou postele v tvare domčeka, ktoré si deti ešte dodatočne vylepšujú. Základom hornej časti takejto postele často býva len „krov“, a preto si deti môžu dotvoriť ľubovoľnú strechu. 

Multifunkčné postele

Medzi multifunkčné poschodové postele patria napríklad aj postele s písacím stolíkom. Niektoré sú vybavené napríklad aj úložným priestorom a existujú aj modely so šmykľavkou. Práve takéto typy postelí vám dovolia ušetriť miesto v menšej detskej izbe (komoda, posteľ aj stolík v jednom) a deti ich naozaj milujú.

Klasické poschodové postele

Na záver nesmieme zabudnúť aj na klasické poschodové postele, bez ktorých by sa mnoho rodín s väčším počtom detí nezaobišlo. Aj v našej ponuke nájdete množstvo kvalitných poschodových postelí aj z masívu, ktoré tvoria dokonalý základ pre pokojný spánok detí, ale aj dospelých.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie